List of Participants
|
|
|
|||
|
|||||
Alidou, Mohamadou (Douala, Cameroon) |
|
Marcus, Andrew H (Oregon) | |||
Argenti, Luca (Madrid) |
|
Möbius, Sebastian (Dresden) | |||
Ates, Cenap (Nottingham) | Moiseyev, Nimrod (Haifa) | ||||
Averbukh, Vitali (London) |
|
Moshammer, Robert (Heidelberg) | |||
Becker, Uwe (Berlin) |
|
Mülken, Oliver (Freiburg) | |||
Becker, Andreas (Boulder) |
|
Müller, Carsten (Heidelberg) | |||
Berrah, Nora (Kalamazoo) |
|
Müller, Tim-Oliver (München) | |||
Briggs, John (Freiburg) |
|
Nazir, Ashan (London) | |||
Brixner, Tobias (Würzburg) |
|
Neimanns, Vera (Freiburg) | |||
Brüning, Christoph (Würzburg) |
|
Nipper, Johannes (Stuttgart) | |||
Cao, Jianshu (Cambridge, Harvard) |
|
Plenio, Martin B (Ulm) | |||
Dattani, Nike (Oxford) |
|
Pullerits, Tõnu (Lund) | |||
Diaz Garcia, Elena (Madrid) | Pruttivarasin, Thaned (Berkeley) | ||||
Eichmann, Ulli (Berlin) | Reineker, Peter (Ulm) | ||||
Eisfeld, Alexander (Harvard) |
|
Ritschel, Gerhard (Dresden) | |||
Feifel, Raimund (Uppsala) |
|
Rodriguez Gonzalez, Alberto (Feiburg) | |||
Fink, Martin (München) |
|
Rost, Jan-Michael (Dresden) | |||
Førre, Morten (Bergen) |
|
Saalmann, Ulf (Dresden) | |||
Friedrich, Harald (München) |
|
Saikin, Semion K (Cambridge, Harvard) | |||
Fritzsche, Stephan (Darmstadt) |
|
Schmelcher, Peter (Hamburg) | |||
Gallagher, Tom (Charlottesville) |
|
Schröter, Sebastian (München) | |||
Genkin, Michael (Dresden) |
|
Schubert, Alexander (Würzburg) | |||
Gorkhover, Tais (Berlin | Schwarz, Frauke (München) | ||||
Gräfe, Stefanie (Vienna) |
|
Seibt, Joachim (Dresden) | |||
Hein, Birgit (Regensburg) | Semiao, Fernando (Santo Andre, Brazil) | ||||
Kästner, Alexander (Dresden) |
|
Settels, Volker (Würzburg) | |||
Kashenock, Galya (St. Petersburg) |
|
Sokolowski, Moritz (Bonn) | |||
Kenfack, Antole (Berlin) |
|
Stienkemeier, Frank (Freiburg) | |||
Khokhlova, Margarita (Moscow) |
|
Stradomska, Anna (Groningen) | |||
Kleinekathöfer, Ulrich (Bremen) |
|
Strelkov, Vasily (Moscow) | |||
Krems, Roman (Vancouver) |
|
Strunz, Walter (Dresden) | |||
Krikunova, Maria (Berlin) |
|
Wehner, Johannes (Würzburg) | |||
Krishnan, Siva Rama (Heidelberg) |
|
Weidemüller, Matthias (Heidelberg) | |||
Kullie, Ossama (Strasbourg) |
|
Wörner, Hans Jakob (Zürich) | |||
Lochbrunner, Stefan (Rostock) | Wüster, Sebastian (Dresden) | ||||
Lupton, John (Regensburg) |
|
Wunner, Guenter (Stuttgart) | |||
Madsen, Lars Bojer (Aarhus) |
|
Yung, Man Hong (Cambridge, Harvard) | |||
Maquet, Alfred (Paris) |
|
Zoubi, Hashem (Innsbruck) | |||
|
|||||
|
|||||
|
|||||
|
last update November 15, 2011